czwartek, 6 sierpnia 2015

, ,

Co robić gdy schodzi nam skóra po opalaniu?


Cześć dziewczyny!

Wpadłam na pomysł żeby napisać wam kilka porad na schodzącą skórę po opalaniu, a wszystko za sprawą tego, że po prawie miesiącu od opalania zaczęła mi schodzić skóra. Oczywiście zacznijmy od tego, że trzeba stosować kremy z filtrem przed opalaniem, ale to nie zawsze działa, a szczególnie teraz przy takim ostrym słońcu jakie mamy teraz.

1. Jako pierwszy punkt to proponuję zaraz po opalaniu stosować specjalne kremy czy mleczka po opalaniu. Od dawna stosuję mleczko po opalaniu 3w1 z Yves Rocher, cena ok. 32zł.

2. Następnie ważnym punktem jest picie wody. I tu zaznaczam, że to musi być woda ewentualnie napój izotoniczny. Nie mogą być to napoje gazowane i słodkie typu pepsi itd. gdyż one tak na prawdę wypłukują wodę z naszego organizmu a my chcemy go nawodnić. 

3. Przy kąpieli ważnym punktem jest zastosowanie peelingu. Obojętnie jaki peeling może być cukrowy lub kawowy albo każdy inny. 

4. Oprócz nawadniania organizmu, ważnym punktem jest nawilżanie go od zewnętrznej strony czyli stosowanie balsamu. Akurat teraz nasza skóra potrzebuje dużej ilości nawilżenia.

To są moje sposoby na schodzącą skórę po opalaniu, a wasze jakie są?
Do następnego, Karolina!


Share:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedzenie bloga i dzielenie się swoją opinią, zostaw link do swojego bloga, a na pewno zajrzę. Jeśli spodobał Ci się mój blog to zapraszam do obserwowania by być na bieżąco ;)